تبلیغات
شرکت بازسازی ساختمان | لاکچری مینیمال | آبنما برکه - طراحی در محوطه ویلائی و باغ

 

 خدمات ما  مشاوره رایگان                                     

      بازسازی   

بازسازی و بهسازی  دکوراسیون داخلی مسکونی  دکوراسیون اداری و فروشگاه  طراحی و ساخت آبنما و برکه  طراحی و ساخت شومینه و باربیکیو  طراحی نقشه و پلان ویلا

 

 

اسلاید شو

 

بازسازی

 

ازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان

                                                              

 
 
 

 

خاص و حرفه ای

 

 

روش بازسازی و بهسازی نوین

گالری تصاویر بازسازی و دکوراسیون داخلی مسکونی

گالری تصاویر بازسازی و دکوراسیون داخلی اداری و شاپینگ و مطب

گالری تصاویر طراحی و ساخت آبنما و برکه

گالری تصاویر طراحی و ساخت شومینه

 طراحی نقشه و پلان معماری ویلا

 

 

 

 

طراحی در محوطه ویلائی و باغ

نظرات () |


یکی از همکاران محترم یک سوال در زمینه طراحی در محوطه ویلائی و باغ داشتند بهتر دیدم  که این سوال را در صفحه اصلی پاسخ بدم ، شاید برای سایر همکاران هم جالب باشه .

سوال : جناب آقای مهندس رضائی با سلام و عرض .......... خواهشمند است نوع طراحی محوطه با استفاده از گیاه و آبنما توضیح دهید ؟ 

پاسخ : با سلام خدمت دوست و همکار محترم  ، عرض کنم سئوال شما بسیار کلی بیان شده : نوع طراحی محوطه و فضای سبز و آبنما در زمین های خصوصی و باغ تالار ها بسیار متفاوت هستند بنده دقیقا منظور شما را متوجه نشدم ولی لازم می دونم توضیحاتی کلی خدمت شما عرض کنم .


1-در  طراحی فضای سبز در محوطه هر چه مقدار فضای سبز بیشتر باشد یقینا چشم نواز تر خواهد بود ولیکن اگر برای مکان عمومی (باغ تالار ) مد نظر شما باشد می بایست راهروها و پارکینگ ها (با توجه به تعدد رفت و آمد ) توجه بیشتری شود .

2- نور پردازی بصورت وسیع و نقطه ای و همچنین نور پردازی حجم دهنده با استفاده از نور های تک رنگ و یا ترکیبی بسیار می تواند در آراستن فضا به شما کمک کند .

3-شما می توانید با استفاده از اختلاف سطح طبیعی (در زمینهای شیبدار ) و یا ساختگی ، به همراه نور پردازی و هدایت جوی آب و یا آنکه محل های میز ها و جایگاه ها به گونه ای چیدمان شوند که همگی مشرف به استخر ( و یا حوض )آب باشد ، هنر و خلایقیت خود را  نشان دهید .

4- همچنین نمای ساختمان هم کمک بسیار زیادی به طراح می کند و در صورت امکان یک طراح می تواند نمای ساختمان محل مورد طراحی خویش را نیز با استفاده از شکست و حجم در نما و نورآرائی به سود طرح خودش تغییر دهد .

5- استفاده از  گیاهان : معمولا در قسمت راهروها و محل های تردد به دلیل دید کافی می توان از گیاهانی همچون انواع شمشاد . . . استفاده کرد که اولا تقریبا در تمام فصول چار فصل هستند دوم اینکه همانند حصاری سبز عمل می کنند و مانع از ورود افراد به باغ می شوند و سوم اینکه بهتر است ارتفاع آن از 1 متر تجاوز نکند و یا استفاده از انواع نرده های چوبی و یا انواع سنگ چین به جای انواع گیاه بسته به نوع طراحی آنها را چیدمان کرد لازم به ذکر است نور پردازی مناسب  نقطه ای و شعاعی ( تک رنگ و یا ترکیبی) با انتخاب رنگ متناسب نور با طرح شما، در میان گیاهان به جرات همگان را تحت تاثیر قرار خواهد داد .

6- سعی کنید دور تا دور استخرهای آب و یا حوض از کاشتن درخت و درختچه خود داری کنید و برای مکانهای عمومی از نرده استفاده کنید .

7- استفاده از مجسمه ها و حوض ها و آبنما ها ی طبقاتی (صدای آب برای هر انسان خوشایند است ) و قسمتهائی از سقف راهرو ها را با گیاهان پوشاندن ، استفاده از سنگ فرشها و قلوه سنگ و شن فراموش نشود .

8- طراحی پارکینگ به گونه ای باشد که در هنگام خروج اتومبیل ها ، تنها یک راه خروج نباشد .

در پایان باید گفت : 
 یک طراح باید هنرمند ، خلاق ، مبتکر  و دارای قوه تجسم ایده آل باشد و طرحی ارائه دهد که مقرون به صرفه باشد (متناسب با درخواست ) .


با تشکر از شما - علی رضائی

»


مرتبط با : طراحی باغ و پاسیو معماری سنتی ایران تصاویر تزئینات سنتی و طبیعی در ویلا و آپارتمان طراحی و دکوراسیون محوطه و محوطه سازی مسائل و موضاعات اجرائی و کارگاهی مهندسی عمران
برچسب ها : طراحی و محوطه سازی باغ و ویلا- نکات طراحی در محوطه ویلائی و باغ- یکی از همکاران محترم یک سوال در زمینه طراحی در محوطه ویلائی و باغ داشتند بهتر دیدم که این سوال را در صفحه اصلی پاسخ بدم- شاید برای سایر همکاران هم جالب باشه . سوال : جناب آقای مهندس رضائی با سلام و عرض ............... خواهشمند است نوع طراحی محوطه با استفاده از گیاه و آبنما توضیح دهید ؟ پاسخ : با سلام خدمت دوست و همکار محترم- عرض کنم سئوال شما بسیار کلی بیان شده : نوع طراحی محوطه و فضای سبز و آبنما در زمین های خصوصی و باغ تالار ها بسیار متفاوت هستند بنده دقیقا منظور شما را متوجه نشدم ولی لازم می دونم توضیحاتی کلی خدمت شما عرض کنم . 1-در طراحی فضای سبز در محوطه هر چه مقدار فضای سبز بیشتر باشد یقینا چشم نواز تر خواهد بود ولیکن اگر برای مکان عمومی (باغ تالار )مد نظر شما باشد می بایست راهروها و پارکینگ ها (با توجه به تعدد رفت و آمد ) توجه بیشتری شود . 2- نور پردازی بصورت وسیع و نقطه ای و همچنین نور پردازی حجم دهنده با استفاده از نور های تک رنگ و یا ترکیبی بسیار می تواند در آراستن فضا به شما کمک کند . 3-شما می توانید با استفاده از اختلاف سطح طبیعی (در زمینهای شیبدار ) و یا ساختگی- به همراه نور پردازی و هدایت جوی آب و یا آنکه محل های میز ها و جایگاه ها به گونه ای چیدمان شوند که همگی مشرف به استخر ( و یا حوض )آب باشد- هنر و خلایقیت خود را نشان دهید . 4- همچنین نمای ساختمان هم کمک بسیار زیادی به طراح می کند و در صورت امکان یک طراح می تواند نمای ساختمان محل مورد طراحی خویش را نیز با استفاده از شکست و حجم در نما و نورآرائی به سود طرح خودش تغییر دهد . 5- استفاده از گیاهان : معمولا در قسمت راهروها و محل های تردد به دلیل دید کافی می توان از گیاهانی همچون انواع شمشاد . . . استفاده کرد که اولا تقریبا در تمام فصول چار فصل هستند دوم اینکه همانند حصاری سبز عمل می کنند و مانع از ورود افراد به باغ می شوند و سوم اینکه بهتر است ارتفاع آن از 1 متر تجاوز نکند و یا استفاده از انواع نرده های چوبی و یا انواع سنگ چین به جای انواع گیاه بسته به نوع طراحی آنها را چیدمان کرد لازم به ذکر است نور پردازی مناسب نقطه ای و شعاعی ( تک رنگ و یا ترکیبی) با انتخاب رنگ متناسب نور با طرح شما-

علامت سوال
نویسنده : گروه طراحی و معماری
تاریخ : پنجشنبه 10 مرداد 1392
زمان : 06:14 قبل از ظهر


 
بالای صفحه

 
 

  بازسازی | بازسازی و تعمیرات ساختمان | بازسازی منزل مطب آپارتمان کلینیک | شرکت بازسازی ساختمان | ساخت آبنما برکه | تهران بازسازی , دکوراسیون داخلی , آبنما صخره ای , طراحی پلان ,  لاکچری مینیمال سنتی ایرانی | آبنما برکه بازسازی , دکوراسیون داخلی , آبنما , شومینه , طراحی پلان بازسازی | بازسازی تعمیرات ساختمان | بازسازی منزل مطب آپارتمان | شرکت بازسازی ساختمان | ساخت آبنما برکه | تهران سیب آنلاین - بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان, آبنما صخره ای سنگی, حوض برکه فضای سبز باغ ویلا, نقشه و پلان ویلا بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان سیب آنلاین - بازسازی, بازسازی منزل, بازسازی خانه و آپارتمان, بازسازی ساختمان, تعمیرات ساختمان, بازسازی آپارتمان, آبنما صخره ای سنگی, حوض برکه فضای سبز باغ ویلا, نقشه و پلان ویلا